Futboll Seria A Sport

PAS FITORES SË SUPERKUPËS/ Ronaldo ka vendosur tjetër rekord ndaj Milanit

Me Superkupën e Italisë, të përfshirë sot në vitrinën e trofeve të hipotekuar, pas fitores 1-0 ndaj Milan, të vendosur pikërisht me golin e tij, Cristiano Ronaldo ka regjistruar gjithashtu një tjetër rekord personal.

CR7 në fakt ka fituar trofeun e katërt të Superkupës por të vendeve të ndryshme. Ylli portugez e ka ngritur këtë trofe me katër ekipe të ndryshme në kampionate të ndryshme: në Portugali me Sporting Lisbona, në Angli me Manchester United, në Spanjë me Real Madrid dhe tashmë me Juventus, ndonëse e zhvilluar në Arabinë Saudite.

Triumfues kudo, ky është SuperCR7.

Related posts

Roma – Liverpool, formacionet e mundshme të super ndeshjes në “Olimpico”

Sadik.Autor

Fiorentina interesohet për sulmuesin Alex Meret të Udineses

Sadik.Autor

Gerard Deulofeu: Nga Barcelona u largova sepse…

Q.Autor

Leave a Comment