Futboll Sport

RRËFEN NGA E KALUARA E TIJ/ Pablo Osvaldo: Icardin do ta kisha goditur me grusht, Conten dua ta shoh trajner të…

Futbolli tani është e kaluara për Pablo Daniel Osvaldo. Megjithatë, ai mban mend disa anekdota të jetës së tij si lojtar. Duke filluar nga përplasja me Mauro Icardi, që i kushtoi atij transferimin nga Interi.

Nëse nuk do të kishte qenë për Guarin, që ta ndalonte Mauro, ai do të kishte ngrënë një grusht të nivelit botëror. Pastaj, trajneri Mancini u detyrua të kërkonte transferimin tim, ndryshe do ta kishte humbur kontrollin e grupit“, – kujton argjentinasi i natyralizuar si italian.

Osvaldo, megjithatë, nuk ka keqardhje për atë që mund të ishte bërë si futbollist, por nuk ia doli, në të vërtetë: “Më pëlqen të bëj një jetë cigane, jo në mes të udhëtimeve me autobus dhe pushimeve të shkurtra. Një futbollist fiton mirë dhe është një figurë publike. Tani nuk e ndjek shumë futbollin. Rrallë luaj me shokët, herë pas here shikoj Boca Juniors në TV“.

Në karrierë, Osvaldo ka veshur edhe fanellën e Juventusit, ku sipas Cassano, ai mund të luante vetëm si “ushtar”. Unë kam qenë mjaft mirë te Juve. Eshtë normale që të kërkohet të respektosh disa rregulla, edhe për imazhin e klubit në fjalë. Nëse nuk e kuptoni, problemi është juaji“, – përgjigjet ish-sulmuesi.

Së fundi, Osvaldo bën renditjen e lojtarëve dhe trajnerëve të tij të preferuar, duke rrëfyer një ëndërr të veçantë: Vieri është një fenomen. Totti, Buffon, De Rossi dhe Messi na kanë mësuar aq shumë. Trajnerët? Zeman, Pochettino dhe Conte. Antonio është më i madhi. Ai t’i thotë gjërat në fytyrë, por, gjithashtu, di si të të dëgjojë. Do të arrinte gjëra të mëdha, nëse bëhej trajneri i Argjentinës. Të paktën, me të do të shkonim për ta fituar Kupën e Botës“. 

Related posts

GUARDIOLA DREJT LARGIMIT/ Manchester City gati zëvendësuesin për drejtimin e skuadrës, ja emri

Delo.autor

NUK DI TË NDALET NË KAMPIONATIN SPANJOLL/ Sulmuesi Sadiku realizon një “PERLË” për Malagan (VIDEO)

Delo.autor

KUALIFIKIMI EPIK I AJAXIT NË CHAMPIONS/ Federata holandeze në udhëkryq me kampionatin, ja arsyeja befasuese

Delo.autor

Leave a Comment