• Home
  • Futboll
  • SFIDA NDAJ BOLOGNAS/ Juventus pa sulmuesin në ndeshjen e parë të vitit
Futboll Seria A Sport

SFIDA NDAJ BOLOGNAS/ Juventus pa sulmuesin në ndeshjen e parë të vitit

Skuadra e Juventusit do të luajë të shtunën në mbrëmje takimin e saj të parë prë vitin 2019, atë të Kupës së Italisë ndaj Bologna. Për këtë ndeshje, trajneri Massimiliano Allegri ka vendosur të mos grumbullojë sulmuesin kroat Mario Mandzukic, që është lënë pushim se bashku me mbrojtësin Andrea Barzagli.

Mandzukic duket se nuk është ende 100% të formës së tij për t’u rikthyer në fushë pas dëmtimit në kofshë 24 orë më parë, por pritet që ai të jetë gati kur të rinisë Seria A, pas një jave. Nuk ka pushim për Cristiano Ronaldo, që është grumbulluar normalisht me skuadrën, ashtu sikurse edhe të gjithë titullarët e tjerë dhe pritet të jetë në fushë.

 

Mandzukic duket se nuk është ende 100% të formës së tij për t’u rikthyer në fushë pas dëmtimit në kofshë 24 orë më parë, por pritet që ai të jetë gati kur të rinisë Seria A, pas një jave. Nuk ka pushim për Cristiano Ronaldo, që është grumbulluar normalisht me skuadrën, ashtu sikurse edhe të gjithë titullarët e tjerë dhe pritet të jetë në fushë.

Skuadra e Juventusit për ndeshjen ndaj Bologna

Portierë: Szczesny, Perin, Pinsoglio, Siano

Mbrojtës: De Sciglio, Chiellini, Benatia, Bonucci, Alex Sandro, Rugani, Spinazzola

Mesfushorë: Pjanic, Khedira, Matuidi, Emre Can, Bentancur

Sulmues: Ronaldo, Dybala, Douglas Costa, Kean, Bernardeschi.

Related posts

Benevento – Juventus/ Bardhezinjët me ndryshime, Allegri lë pushim 7 lojtarë

Sadik.Autor

LEGJENDAT SPANJOLLE/ Torres ende “thatë”, Iniesta feston suksesin në japoni (VIDEO)

Isa.Autor

E KËRKOI MILANI DHE INTER/ Ja ku do të luaj braziliani BERNARD

Isa.Autor

Leave a Comment