Futboll Seria A Sport

ZYRTARE/ Largohet mbrojtësi i Juventusit, transferohet në Katar

Medhi Benatia nuk është më pjesë e ekipit të Juventusit. Mbrojtësi maroken është transferuar tek skuadra Al Duhail Sports Club nga Katari.

Ekipi i Al Duhalit e transferoi mbrojtësin për 8 milionë euro plus dy milionë në bazë të performancave. Ai ka nënshkruar kontratë deri në tetor të vitit 2019.

Pas kthimit të Bonuccit dhe integrimit të Ruganit në ekipin e parë, Benatia nuk ka arritur të marr minuta të mjaftueshme tek torinezët. Me fanellën e Juventusin, Benatia ka luajtur 40 ndeshje në Seria A, ku ka shënuar edhe 3 gola. 14 paraqitje në Champions League, ndërkohë ka fituar dy tituj dhe dy Kupa Italie.

Related posts

GUARDIOLA DEL HAPUR: Ma kanë punuar “pisët” edhe mua te Barça e Bayern

Delo.autor

DO TË LARGOHET NGA BRESCIA/ Klubi i Serisë C konfirmon bisedimet me Balotellin

Delo.autor

Mkhitaryan drejt largimit nga United, Inter në ‘pole position’

Q.Autor

Leave a Comment