• Home
  • Futboll
  • ËSHTË ZYRTARE/ Aaron Ramsey lojtari i Juventusit deri në vitin 2023, ja shifra për yllin
Futboll Seria A Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Aaron Ramsey lojtari i Juventusit deri në vitin 2023, ja shifra për yllin

Aaron Ramsey do të jetë lojtar i Juventus-it nga 1 korriku i vitit 2019.

Mesfushori uellsian ka nënshkruar një kontratë që do ta mbajë të lidhur më “Zonjën e Vjetër” deri në 30 qershor të vitit 2023.

Juventusi do të paguajë një shifër teserimi prej 3.7 milionë euro brenda 10 korrikut 2019.

Ramsey do të shkojë në Torino menjë transferim me parametra zero, pasi kontrata e tij me Arsenalin do të përfundojë më 30 qershor,

Mesfushori 28-vjeçar largohet nga Arsenali ku luajti për 11 sezone me fanellën e “topçinjve”.

Related posts

EMERGJENCA TOTALE PO MBARON/ Ja si ndryshon fytyra e Milanit në shkurt (FOTO)

Delo.autor

Reagon Mirel Josa për dënimin e Skënderbeun: Ndihem shumë, shumë keq për këtë lajm. Vërtet jam i shokuar dhe nuk kam koment

Sadik.Autor

“Neymar s’ka klauzolë prishjeje në kontratën me PSG-në”

Sadik.Autor

Leave a Comment