Futboll Premier League Sport

FITORE E MERITUAR/ Të besuarit e Pochettinos triumfojnë ndaj Leicesterit dhe ruajnë hapin e “Të Kuqve”

Tottenham ka mundur 3-1 Leicester në javën e 26-të të Premier League dhe ka ruajtur hapin e Liverpool-it kryesues dhe Manchester City-t të vendit të dytë, që kanë respektivisht një avantazh prej pesë dhe dy pikësh nga londinezët.

Pjesa e parë është mbyllur në avantazh 1-0 për “Spurs” falë një goli të realizuar nga mbrojtësi Sanchez (33′). Në të dytën Leicester ka patur një mundësi të artë për të barazuar pas një penalltie të fituar nga Maddison në minutën e 60-të, por Jamie Vardy, i futur në fushë pikërisht për ekzekutimin e penalltisë, është ndalur nga portieri Lloris.

Related posts

SHPRESON TË FITOJË TITULLIN KAMPION/ Ish-trajneri i Kukësit dhe Luftëtarit merr drejtimin e klubit të famshëm malazez…

Delo.autor

(VIDEO) Minuta e 91’, sekonda e fundit, gjuajtja e fundit dhe… Çfarë ndodhi në Gjermani!?

Q.Autor

IRANI MERR VENDIMIN HISTORIK/ Lejon hyrjen e femrave në stadium pas…

Delo.autor

Leave a Comment