FITORE E MERITUAR/ Të besuarit e Pochettinos triumfojnë ndaj Leicesterit dhe ruajnë hapin e “Të Kuqve”

Tottenham ka mundur 3-1 Leicester në javën e 26-të të Premier League dhe ka ruajtur hapin e Liverpool-it kryesues dhe Manchester City-t të vendit të dytë, që kanë respektivisht një avantazh prej pesë dhe dy pikësh nga londinezët.

Pjesa e parë është mbyllur në avantazh 1-0 për “Spurs” falë një goli të realizuar nga mbrojtësi Sanchez (33′). Në të dytën Leicester ka patur një mundësi të artë për të barazuar pas një penalltie të fituar nga Maddison në minutën e 60-të, por Jamie Vardy, i futur në fushë pikërisht për ekzekutimin e penalltisë, është ndalur nga portieri Lloris.