Futboll

FLET MBI MERKATON E “KUQEZINJVE”/ Adriano Galiani: Ky Milan është më i fortifikuari në Europë, me…

Adriano Galiani, ish-drejtori sportiv i Milanit, ka folur për “Radio Deejay”, mbi merkaton e Milanit madje edhe për trajnerin Gatuzo.

Dora e djathtë e Berluskonit gjatë “perandorisë” së tij në krye të 7 herë kampionëve të Euopës nuk ka nguruar të komplimentoj dhe merkaton që Leonardo ka bërë këtë janar.

“Milani është ekipi më i fortifikuar në Europë, me Piontek dhe Paketën, Leonardo i ka ndryshuar fytyrën kuqezinjve. Ne dëgjohemi shpesh sepse jemi miq, por nuk kemi shkëmbyer këshilla, nuk ka nevojë”, ka thënë Galiani.

Ndërsa për Gatuzon ai tha: “Nuk e prisja nga Gatuzo, besoja se karakteri i tij i fortë do ta kishte përjashtuar nga karriera e tij si trajner”.

Related posts

FANTAZISTI MERR VENDIMIN/ Isco thyen heshtjen dhe zbulon të ardhmen…

Delo.autor

Arsenal pranë akordit me Dortmund për qendërmbrojtësin

Sadik.Autor

Ndeshja me Serbinë, ja cilën “shqiponjë” vlerëson FIFA

Sadik.Autor

Leave a Comment