Futboll Seria A Sport

NË NJË PERIUDHË DELIKATE/ Interi buzëqesh më në fund, pranon rinovimin e kontratës ylli…

Në një periudhë delikate nga pikëpamja e rezultateve, Interi gjen një arsye të mirë për të buzëqeshur: Zikaltrit kanë gjetur marrëveshjen me Milan Skriniar për rinovimin e kontratës deri në vitin 2023. Vetëm firmat mungojnë, por siç shkruan përditshmja italiane, tani duhet të konsiderohet një marrëveshje e përfunduar.

Shifrat – Palët kanë arritur një marrëveshje për zgjatjen prej një viti ose deri në vitin 2023 me rregullim të menjëhershëm të pagës: do të shkojë nga 1.7 milion euro në sezon deri në 3 milionë euro plus bonuse. Një mënyrë për të barazuar të paktën ofertat që kishte marrë verën e kaluar nga Manchester United dhe Barcelona.

Në rast të një transferimi në Skriniar në një klub të madh evropian, në disa muaj mund të marrë një pagë edhe më të lartë, por në ndërkohë ai është mirë në Milano. Inter i ka siguruar një pozicion edhe më të fortë mbrojtësit, sepse marrëveshja e re nuk parashikon asnjë klauzolë largimi. Klubi absolutisht nuk e donte dhe sllovaku nuk kërkoi për ta vendosur atë, duke e bërë më të fortë këtë marrëdhënie mes tyre.

Related posts

BAYER LEVERKUSEN-JUVENTUS/ Sarri me “artileri” të rëndë në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Dëmtohet Selmani, Alban Bushi fton një tjetër portier të Superiores

Sadik.Autor

Një ofertë arabe për Milanin?!

Q.Autor

Leave a Comment