Futboll Sport

NË PRAG TË SFIDËS CHAMPIONS/ Ronaldo rikthehet në Spanjë, ja “preja” e preferuar

Kristiano Ronaldo do të rikthehet në Madrid, për të luajtur kundër Atletikos, por jo me ngjyrat e fanellës së Realit, por me ato të Juventusit.

Edhe pse skuadra e Simeones ka pasur një ndër mbrojtjet më të mira në Europë dhe në Spanjë, vitet e fundit, ekipi i tij ka pësuar plot 22 gola nga Ronaldo, në 31 ndeshje. Atletiko është “preja” e tretë më e preferuar e portugezit, pasi vetëm Seviljës dhe Getafes i ka shënuar më shumë, respektivisht 27 dhe 23 gola.

Në 31 ndeshjet e luajtura, sulmuesi i Juventusit ka dalë fitues 14 herë, ndërsa nga 8 herë ka barazuar dhe ka humbur. Në sezonin 2016-2017, kur Reali takoi Juven në finale, Ronaldo me një tripletë në “Bernabeu”, siguroi që në ndeshjen e parë gjysëmfinale një kalim kundër Atletikos.

Related posts

Klopp e ka me anësorin: E vendosi ai rezultatin!

Q.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Manchester United-Liverpool. Mbyllet pjesa e parë

Delo.autor

BARCA I THOTË “JO” NEYMARIT/ 300 milionë euro për të transferuar “yllin” e madh

bora.autor

Leave a Comment