Futboll Premier League Sport

PAS HISTORISË SË PËRGJIMIT/ “SPIUNI” Bielsa drejt klubit të madh të Premier Leagues

Marcelo Bielsa është vënë në radarin e Evertonit. Trajneri i Leeds United shikohet si zëvendësuesi më i mundshëm i Marco Silva në klubin nga Liverpool.

Aktualisht Everton renditet në vend të 9-të në Premier League dhe në tre ndeshjet e fundit ka pësuar humbje radhazi, e fundit ishte dje në fushën e Watford. Për këtë presidenti Farhad Moshiri po kërkon të bëjë ndryshime në skuadër, duke filluar nga trajneri Silva.

Marcelo Bielsa u bë mediatik pas historisë së përgjimit që i bëri skuadrës së Frank Lampard në seancën e fundit stërvitore para se të përballeshin në fushë.

Në fund të asaj ndeshje trajneri argjentinas deklaroi se këtë metodë e ka ndjekur gjithmonë në skuadrat ku ka qenë. Madje në ndeshjen e djeshme që Leeds barazoi në fushën e Middlesbrough një anëtar i stafit humbi ndjenjat në stol duke ndërprerë ndeshjen, edhe kjo u cilësua si një plan i organizuar nga Bielsa.

Related posts

Manchester City nis “luftën” në merkato me Tottenham…

Sadik.Autor

NUK FALIN GJERMANËT/ Sulmoi me BOMBË autobusin e Borusias, klubi kërkon t’i…

Isa.Autor

SPEKTAKOLAR/ “Shpërthen” Asensio: Spanja shënon 3 gola Kroacisë në pjesë e parë (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment