Champions League Futboll Sport

RONALDO APO MESSI? Në prag të ndeshjes Champions, Dybala flet si diplomat

Në prag të sfidës me Atletico Madrid, sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka dhënë një prononcim për faqen e UEFA-s ku ka prekur një sërë temash.

Ronaldo apo Messi?

Unë kam pasur shansin të luaj bashkë me Lionel Messin [me Argjentinën] dhe tani po luaj me Cristiano Ronaldon, nuk ka shumë prej nesh që e kanë pasur këtë mundësi, është gjë pozitive sepse gjithmonë mund të mësosh nga më të mirët.

Ronaldo është një djalosh i qetë dhe normal, ashtu si ne. Pavarësisht nga të gjitha që ai ka arritur gjatë gjithë karrierës së tij, ai gjithmonë ka qenë shumë i këndshëm në dhomat e zhveshjes, gjë që na ndihmon të ndihemi mirë kur jeni pranë një lojtari si ai. Unë e krahasoj atë me Leo Messin, sepse të gjithë e bëjnë, dhe unë mendoj se ata janë dy lojtarë të jashtëzakonshëm, siç thashë, mëson gjëra të mëdha nga lojtarë dhe njerëz si ata, si në fushë dhe jashtë saj”, tha Dybala.

Sa i përket ndeshjes në Madrid sulmuesi argjentinas u shpreh se tashmë e njohin stilin e lojës së Diego Simeone dhe e din se do jetë një ndeshje e vështirë, por vlerëson se ekipi i tyre është në nivel shuam cilësor. Dybala thekson se Atletico ka mbrojtje të mirë dhe është e frikshme në kundërsulm, e njëjta gjë vlen edhe për Juven sipas tij.

Massimiliano Allegri…

Kam mësuar shumë nga ai, veçanërisht në aspektin e mënyrës sesi punojmë, si të jemi një model profesionist dhe të jemi plotësisht të fokusuar gjatë stërvitjes, në mënyrë që të di se çfarë të pres gjatë ndeshjeve. Trajneri më ka ndihmuar shumë.

Megjithëse kam luajtur në disa pozicione, ai gjithmonë më ka dhënë lirinë për të dalë në fushë, të performoj dhe të luaj, ku dëshiroj. Mendoj se besimi është shumë i rëndësishëm dhe është një ndjenjë vërtet e mirë kur një lojtar mendon se ata janë pjesë e asaj që një klub i tillë po përpiqet të arrijë, shtoi argjentinasi.

Në fund 25-vjeçari u ndal të flasë për finalen humbur në vitin 2017, teksa theksoi se humbja të lë shijen për të kërkuar gjithmonë një shans tjetër për të rregulluar atë gabim dhe se beson se këtë vit do ta kenë këtë mundësi.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Ky vend e vazhdon futbollin me maska dhe doreza, lojtarët kërcënohen me gjoba nëse…

Delo.autor

Tifozët e Liverpool me “banderolë” kundër UEFA-s

Sadik.Autor

Mamaja përgatit largimin e Mbappe: Neymar e Dani Alvesh e tallin tek PSG

Isa.Autor

Leave a Comment