Futboll Shqipëri Sport

SULMUESIN SERB E QUAJNË “CIGAN MU*I”/ Futbollisti shqiptar kërkon ndërprerjen e ndeshjes

Racizmi është kthyer në modë në futbollin italian. Kësaj here viktimë e thirrjeve raciste ka qenë sulmuesi serb Duzhan Vlahoviç. Ai është pjesë e 19-vjeçarëve të Fiorentinës, teksa në ndeshjen ndaj Torinos, të vlefshme për kampionatin e të rinjve, është ofenduar në korr nga tifozët vendas të cilët e kanë quajtur atë “cigan m…”.

Menjëherë pas këtij momentin, futbollisti shqiptar Erald Lakti, i cili është dhe kapiteni i Fiorentinës, ka kërkuar ndërprerjen e ndeshjes. Mësohet se Lakti i ka thënë arbitrave se takimi nuk mund të luhej në kushte të tilla, megjithëse gjithçka u lejua të vazhdonte, ndërsa miqtë do të fitonin me rezultatin 1-2.

Related posts

DERBI I MILANOS/ De Vrij-Romagnoli, çfarë dueli në…statistika

Isa.Autor

SFIDA ME BARCELONËN NË CHAMPIONS/ Xherdan Shaqiri me urim special për “Ramazan” (FOTO)

Delo.autor

PEZULLIMI I TRAJNERIT DHE DY LOJTARËVE/ Tifozët dhunojnë ish-drejtorin e klubit të Luftëtarit, e fajësojnë për…

Delo.autor

Leave a Comment