TRIUMFOJNË ME GOLEADË/ Shkëlqejnë Ozil dhe Mkhitaryan, Arsenal me “5 yje”

Arsenal ka mposhtur 5-1 Bournemouth dhe ruan vendin e katërt në renditjen e Premier League.

Të besuarit e Unai Emery kanë bërë një paraqitje të madhe ndaj skuadrës së Eddie Howe në Emirates.

Disfata ndaj Topçinjve ishte e nënta radhazi për Bournemouth në kampionat, fatmirësisht The Cherries janë paraqitur mirë brenda pasi me siguri nuk do të ishin në vend të 12-të të renditjes.

Ishte Ozil ai që zhbllokoi rezultatin përpara se Mkhitaryan të dyfishonte. Miqtë ngushtojnë diferencën, por nuk arritën të ndalnin furinë e Arsenal pas pushimit.

Koscielny shënoi golin e tretë në minutat e para të pjesës së dytë dhe Aumabeyang vulosi fitoren pak më pas.

Në fund ishte edhe Alexandre Lacazette ai që gjeti rrjetën pak momente pasi ishte futur në fushë.