Futboll Sport

U PËRFSHINË 40 PERSONA/ Sherr me THIKA mes tifozëve të Lacios dhe Seviljas, tre të plagosur

Sherr mes tifozësh në qendër në Romës. Sipas mediave italiane tre persona kanë mbetur të plagosur pas një sherri me thika mes tifozëve të Lacios dhe atyre të Seviljas.

 

Të plagosurit u transportuan menjëherë në spital ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. Në vendngjarja mbërriti menjëherë policia e cila ndërpreu sherrin mes të rinjve.

Sherri ndodhi mbrëmjen e së mërkurës rreth 21:30 duke përfshirë rreth 40 persona. Policia italiane ka nisur hetimet rreth ngjarjes. Tifozët spnajoll ndodhen në Romë për ndeshjen e së enjtës midis Lacios dhe Seviljas e vlefshme për Europa League.

Related posts

KRISHTLINDJE/ “Plisat” bëjnë gjestin e madh, lumturojnë 507 fëmijë në Durrës (FOTO)

Delo.autor

REAL MADRID-CELTA VIGO/ “Los Blancos” dyfishon shifrat, shënon Bale

Delo.autor

E PAPRITUR/ Higuain “nderohet” për ndeshjen kundër Juves: Fiton çmimin “Tapiri i Artë”

Isa.Autor

Leave a Comment