Futboll Sport

VLERËSIMI I LOJTARËVE NË “El Clasico”/ Ja nota për Messin. Më i dobëti shpallet…

Barcelona i ka shpëtuar humbjes në “Camp Nou” përballë Real Madridit.

Katalanasit morën një barazim 1-1 në “El Clasicon” e parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.

Golat u shënuan nga Lucas për Real Madridin dhe Malcom për katalanasit.

Pas ndeshjes “Whoscored” publikoi vlerësimin e lojtarëve ku ajo që bie në sy është nota e lartë për Malcom (8.4), shkruan SYRI.net.

Messi luajti vetëm disa minuta pjesën e dytë dhe performanca e tij u vlerësua me notën 6.8, ndërsa më i dobëti i ndeshjes u shpall, Alena (5.9).

 

Related posts

MESSI I KOSOVËS/ Werder Bremen fiton bindshëm, “ylli” i DARDANËVE e nisi si titullar (FOTO)

Isa.Autor

Christian Eriksen udhëheq Tottenham drejt gjysmëfinales së “FA Cup”

Q.Autor

DEL E VËRTETA/ Legjenda e futbollit brazilian: “Pele” është një gënjeshtër…

Isa.Autor

Leave a Comment