Futboll Sport

Argjentinasi i Interit: Nuk kemi asgjë në dorë, Icardi t’i zgjidhë vetë problemet

Lautaro Martinez tha se është në duart e Interit dhe Mauro Icardit, zgjidhja e problemit të mungesës së vazhdueshme të ish-kapitenit. 26-vjeçari nuk ka luajtur për zikaltrit që kur e humbi shiritin e kapitenit, i cili kaloi në krahun e Samir Handanoviç.

Në humbjen e mbrëmshme 2-1 ndaj Cagliari, ishte argjentinasi Martinez, i cili barazoi përkohësisht 1-1. Sulmuesi në fjalë i tha “Sky Sport Italia”: “Mauro është shumë i rëndësishëm për ne, por nuk mund të bëjmë asgjë për këtë. I takon atij t’i zgjidhë problemet. Ajo që ne mund të bëjmë është të presim dhe të përpiqemi të fitojmë”.

Icardi, i cili është kontraktuar me Interin deri më 2021, ka qenë i lidhur me kampionët italianë, Juventusin, por edhe me skuadra të tjera si Napoli, Real Madridin, Barcelona apo Manchester United.

Me Icardi që mungonte kundër Cagliarit, trajneri i Interit, Luciano Spalletti, tërhoqi vëmendjen me spostimin e Andrea Ranocchia si sulmues, kur po përpiqej me gjithçka të barazonte në fund.

I pyetur nëse kjo gjë nënkupton mungesën e opsioneve, Spalletti duket se ka synuar Icardin: “Unë mund të them përsëri të njëjtat gjëra. Ka një mënyrë për të ndihmuar Interin dhe për të treguar sa të intereson Interi, duke qenë në fushë”.

Related posts

“DUAM TË FITOJMË SA MË SHUMË TROFE”/ Pjaniç: Kam qëndruar në shtëpi, po punoj fort

Delo.autor

PASUROHET FUTBOLLI SHQIPTAR/ Kur “bonusi” nga UEFA shkon deri në 7 milionë euro

Delo.autor

ME AR DHE DIAMANTE/ Rolex-i gjysmë milion euro i Ronaldos shkakton polemika

bora.autor

Leave a Comment