Europa League Futboll Sport

ATMOSFERË E ÇMENDUR/ Mijëra tifozë të Eintrachtit “pushtojnë” rrugët Milanos (VIDEO)

Milano është pushtuar nga tifozët e Eintracht Frankfurt. Mijëra gjermanë kanë “bllokuar” qendrën e qytetit në pritje për të shkuar në “San Siro”, aty ku në orën 21:00 do të luhet ndeshja e kthimit të 1/8-ave të Europa League kundër Inter-it.

13.500 tifozët gjermanë janë mbledhur para sheshit Duomo dhe Galerisë Vittorio Emanuele II dhe po mbikëqyren nga shumë policë dhe karabinierë, me synimin për të shmangur atë që ndodhi në Romë, kur tifozët e Frankfurt-it kanë dëmtuar sheshin e kryeqytetit italian para ndeshjes me Lazio-n.

Në orën 17:00 do të hapen dyert e “Meazza”-s për tifozët miq, ndërsa ata zikaltër do të kenë mundësin të futen në orën 19:00.

Related posts

ZHDUKJA E EMILIANO SALA/ Mesazhi drithërues i menaxherit: Po të mos ishe futbollist, nuk do të na interesoje

Delo.autor

BARCELONA rrezikon dënimin e rëndë, banderolë politike ndaj INTERIT (FOTO)

Isa.Autor

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Liverpooli festoi largimin e Coutinhos tek “Katalanasit”, ja pasojat

Delo.autor

Leave a Comment