Futboll Sport

E TMERRSHME NGA PORTUGALIA/ Lojtari vdes në fushë, në ankth shokët e skuadrës (VIDEO)

Një moment i tmerrshëm ka ndodhur në futsallin portugez gjatë një ndeshje, ku një 28-vjeçar mbeti i vdekur parketin e lojës.

NINTCHDBPICT000477323676

Fabio Mendes, i cili luante për Central Social Sao Zhoao, ra në tokë kur kishin mbetur edhe 13 minuta për të luajtur, ndërsa lojtarët e tjerë dhe tifozët, e panë me ankth këtë moment.

NINTCHDBPICT000477322914

Incidenti fatkeq ndodhi në ndeshjen mes Portimonenses dhe Sao Zhoao, në divizionin e dytë të futsallit portugez. Pamjet traumatike tregojnë doktorët e të dyja kluebeve, që përpiqen të sjellin në jetë 28-vjeçarin Mendes, pas atakut në zemër.

NINTCHDBPICT000477324210

Lojtari portugez me urgjencë u transportua drejt spitalit, por ndërroi jetë, para se të mbërrinte atje. Ndërkohë, këto ishin pamje tmerruese për shokët e skuadrës, që me lot në sy, nuk po e besonin dot çfarë kishte ndodhur.

Related posts

“JAM MË I VOGLI NË SUPERIORE”/ Kush është futbollisti 17-vjeçar që po shkëlqen te Bylisi

Delo.autor

DIEGO SIMEONE SURPRIZON/ I biri kërkon të trajnohet tek Atletico Madrid por…

Isa.Autor

ZBULOHET PRAPASKENA/ Rregulla strikte për Francën, nuk ka s*ks dhe lojtarëve i mbetet vetëm…

Delo.autor

Leave a Comment