Futboll Kombëtarja Sport

FITOI ME TRIPLETË NË ANDORRË/ Ervin Bulku kthen “De Biazin” pas 22 muajsh…

Shqipëria fitoi 3 pikët e para në kualifikueset për “Euro 2020” duke mposhtur Andorrën me rezultatin 0-3. Një fitore e cila riktheu edhe entuziazmin në dhomat e zhveshjes, të cilët festuan për një arritje të rëndësishme.

Megjithatë, statistikat thonë se i besuari i ish-trajnerit Xhani De Biazi që ishte në krye të pankinës në këtë transfertë të fundit, ka rikthyer pikërisht fitoren me 3 gola. E fundit ndeshje që Shqipëria ka fituar në një takim zyrtar me rezultatin 0-3, ka qenë ai i 11 qershorit 2017 në Izrael, ku Shqipëria fitoi 0-3.

Pikërisht, ish-i besuari i De Biazit, i riktheu edhe një herë Shqipërisë pas thuajse dy vitesh një fitore të tillë me tre gola të shënuar në një sfidë zyrtare, njësoj si edhe italiani me të cilin u arri kualifikimi në Europian.

Related posts

MERKATOJA E BUJSHME/ Sulmuesi i Anglisë nuk rinovon me Liverpool, largohet falas në…

Delo.autor

“NDJEJ KEQARDHJE…”/ Solari u mbyll gojën kritikëve për Karim Benzema

bora.autor

Salah hyn në histori të Premier Leagues dhe shënon super gol

Sadik.Autor

Leave a Comment