Europa League Futboll Sport

FITORE ME GOLEADË/ “Blutë e Londrës” shkatërrojnë Dynamion e Kyivit dhe kualifikohet

Pas fitores 3-0 në Stamford Bridge, Chelsea i Maurizio Sarri-t ka shkatërruar 5-0 Dinamo Kyiv në Ukrainë. Ishte Oliviuer Giroud i cili me tripletën e tij të përkryer (një gol me të djathtën, një me të majtën dhe një me kokë) ka kthyer në festë ndeshjen e kthimit. Golat e tjerë janë shënuar nga Marcos Alonso dhe talenti Hudson-Odoi. Një fitore bindëse e Chelsea-t, që është kualifikuar me lehtësi në çerekfinalen e Europa League.

Related posts

KOSOVA NUK NDALET/ Ja GOLI që “theu” sërish mbrojtjen e Danimarkës (VIDEO)

bora.autor

KËRCËNON LIVERPOOLIN/ Salah: Largohem nëse blini goleadorin nga Izraeli

Delo.autor

Dani Alves, rival me “Los Blancos” për 15 vite

Q.Autor

Leave a Comment