Futboll Kategoria Superiore Sport

FITORE SPEKTAKOLARE/ Kukësi mposht gjirokastritët dhe i bën presion “Demave”

Kukësi ka mposhtur Luftëtarin me rezultatin 3-0 në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Golat e Limajt, Dzarias dhe Valdet Ramës  i dhuruan fitoren skuadrës së Armando Cungut që me këtë triumf ka arritur të ngushtojë diferencën në 6 pikë nga kryesuesit e Partizanit.

Humbja e parë për trajnerin Ahmataj në drejtimin e Luftëtarit. Pavarësisht përpjekjeve, skuadra gjirokastrite nuk arriti të bindë në këtë përballje, duke shëtitur në “Elbasan Arena”. Një pjesë e parë e dobët për bluzinjtë, që ishte in-ekzistent në fushë.

Related posts

La Masia 2002-2003: Momenti kur Pique, Fabregas dhe Messi u bënë telepatik

Sadik.Autor

DUAN TITULLIN/ Pochettino paralajmëron rivalët: Gabojnë që nuk na konsideruan…

Isa.Autor

FESTË TEK INTERI/ Zikaltrit pranë goditjes së dyfishtë, arrin akordin me…

Isa.Autor

Leave a Comment