Futboll Premier League Sport

FLET PËR NATYRËN KONKURRUESE TË SUEDEZIT/ Ylli i “Djajve të Kuq”: Ibrahimovic më bëri të ndryshoja si…

Romelu Lukaku përkoi me Zlatan Ibrahimovic për një kohë të shkurtër në radhët e Manchester United. Megjithatë, kjo nuk e ndaloi sulmuesin belg që të mësonte shumë nga suedezi. Në një intervistë për mediat zyrtare të klubit, Lukaku ka folur mes të tjerash me superlativa për figurën e Ibrahimovic, si për cilësitë e tij si futbollist, edhe për natyrën konkurruese si njeri:

Në trajnim e kuptova se sa konkurrues ishte Ibrahimovic. Kjo më bëri të ndryshoja edhe vetë si futbollist. Kam mësuar shumë prej tij. Mos harroni se Ibra është një njeri, me të cilin mund të argëtohesh shumë. Çdo gjë që kam mësuar nga Zlatan ishte e mahnitshme. Më ka treguar mjaft histori të tijat, kur ishte tek Interi dhe Ajax”. 

Related posts

Roma heq dorë nga Badelj, ‘piketon’ Mateo Kovacic për merkaton e verës

Q.Autor

Dhurata sekrete që Florentino Perez i bëri Cristiano Ronaldos

Delo.autor

LIVE/ Mbyllet pjesa e parë, Suedia shumë pranë avantazhit

Sadik.Autor

Leave a Comment