Futboll Seria A Sport

ICARDI DREJT LARGIMIT NGA INTERI/ Ja TRE emrat e mundshëm për SULMIN e “Zikaltërve”

Duket se marrëdhënia mes Interit dhe Mauro Ikardit është thyer përfundimisht. Në një situatë të tillë, ku nuk po gjendet asnjë dritare për një një zgjidhje në të mirë të Interit, duket se argjentinasi po sheh diku tjetër të ardhmen e tij.

Marota dhe Auzilio kanë nisur që tani të kërkojnë për zëvendësuein e Ikardit. Tre janë emrat më të mundshëm për të zënë majën e sulmit tek zikaltërit. Bëhet fjalë për Duvan Zapatën, Romelu Lukakun dhe Edin Xheko.

Më i mundshmi nga këta emra është kolumbiani Zapata, që luan te Atalanta, ndërsa Lukaku kërkon një rrogë të lartë dhe Junajtid një shifër të lartë, pasi lojtari është blerë 80 milionë euro.

Ndërsa Xheko ka një kontarët deri në vitin 2020 me Romën, por çmimi i tij i lirë mund të lejoj Interin të bëjë një ofertë për boshnjakun.

Related posts

Teuta “bllokohet” ndaj Tiranës në 45 minutat e para, mbrojtësi i durrsakëve zbulon arsyen

Isa.Autor

Aubameyang ndryshon numrin e fanellës tek Arsenali, nuk i pëlqente ‘14-ta’

Q.Autor

E PABESUESHME/ Juventus kërkon të transferojë këta 3 lojtarë

Isa.Autor

Leave a Comment