Futboll Sport

Matuidi: Ja pse Allegri është një nga më të mirët

Blaise Matuidi, mesfushori i Juventus, ka folur për fitoren e madhe kundër Atletico Madrid, trajnerin Allegri dhe Cristiano Ronaldo-n në një intervistë për “DAZN”.

Për Atletico-n: Për ne ishte një rezultat i rëndësishëm, sepse gëzohemi për çdo fitore. Edhe në Genoa do të shkojmë për të fituar, edhe pse e dimë se nuk do të jetë aspak e lehtë”.

Për Allegri-n: “Çdo trajner ka filozofinë e tij dhe ai ka të vetën. Është shumë i aftë në menaxhimin e lojtarëve, por edhe në menaxhimin taktik të ndeshjeve është shumë i fortë”.

“Di të komunikojë me të gjithë lojtarët e skuadrës. E dimë se Juventus ka një ekip të mbushur me kampionë dhe kur di të menaxhosh kampionët, do të thotë se je një trajner i madh”.

Për Ronaldo-n: “Kemi lojtarin më të fortë. Jemi të lumtur për atë që bën, argëtohemi duke luajtur me të dhe shpresojmë që të vazhdojë kështu”.

“Kundër Atletico-s ka bërë një ndeshje të jashtëzakonshme, por mendoj se cilësitë e tij i tregon në punën e përditshme që bën, sepse stërvitet më shumë se të tjerët dhe mendoj se kjo është ajo që bën difere

Related posts

Guardiola nuk di të ndalet, gati dy përforcime gjatë merkatos së Janarit

Q.Autor

ALARMOHET JUVENTUS/ Ekipi ka shtatë lojtarë në dyshim

Isa.Autor

Roma arrin akordin me Kluivert, Ajax do 20 milion euro

Sadik.Autor

Leave a Comment