Futboll Shqipëri Sport

NDËRPRERJA E AKTIVITETIT FUTBOLLISTIK/ “FSHF” njofton për modifikime të kalendarit, ja datat e takimeve

FSHF ka njoftuar se do të ketë ndryshime në kalendarin e Kategorisë Superiore dhe Kupës së Shqipërisë. Disa modifikime janë bërë për shkak të ndërprerjes së aktivitetit futbollistik një javë më parë.

Kështu, ndeshjet e e kthimit të turit çerekfinal të Kupës së Shqipërisë do të zhvillohen në 3 prill. Takimet gjysmëfinale do të zhvillohen në 24 dhe 8 maj. Finalja ndërkohë do të zhvillohet ditën e dielë 2 qershor.

Për sa i përket Kategorisë Superiore, takimet e planifikuara për tu luajtur në 25 maj do të zhvendosen në 29 maj.

Related posts

“ËSHTË E VËSHTIRË TË LUASH KUR KE TIFOZËT KUNDËR”/ Portieri Donnarumma: Zero frikë, e di se çfarë mund të bëj!

Delo.autor

PAS RIKTHIMIT TË IBRAHIMOVIC/ Milan nxjerr në shitje dy yjet, por askush nuk i do

Delo.autor

FITOI KUPËN E ITALISË/ Napoli përgatit suprizën për Gattuson para ndeshjes me Barcelonën

Delo.autor

Leave a Comment