Futboll Sport

RONALDO APO MESSI/ Ja kush u shpall lojtari më i mirë i javës në Champions League

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Ronaldo shënoi tripletë dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit, për ta kualifikuar Juventusin në çerekfinale të Champions League.

Ai la prapa Lionel Messin, edhe pse edhe argjentinasi pati një javë magjike në Champions League, teksa shënoi dy herë dhe asistoi dy herë të tjera në fitoren 5-0 të Barcelonës ndaj Lyonit në “Camp Nou”.

 

Related posts

FUTBOLLISTI REBEL/ Tentoi t’i largohet POLICISË, lojtari francez kapet si…NË FILMA

Isa.Autor

E BUJSHME/ MILANI siguron mesfushën, kuqezinjtë përgatiten për firmën e radhës

Isa.Autor

LIVERPOOL-LEICESTER CITY/ “Të Kuqtë” në rast fitore shkon 7 pikë para ndjekësve (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment