Futboll Premier League Sport

SHKELËN RREGULLAT/ “UEFA” nis hetimin për klubin e Premier League, ja akuzat e rënda

Dhoma hetuese e trupit të pavarur të kontrollit financiar të UEFA-s ka hapur një investigim formal ndaj Manchester City-t.

Arsyeja është se klubi akuzohet të ketë thyer rregullat e Fair Play Financiar.

Hetimi do të fokusohet te disa rregulla të shkelura të FPF që janë bërë publike në disa portale mediatike.

UEFA nuk do të bëjë asnjë koment të mëtejshëm përderisa të vazhdojnë hetimet, por menjëherë sa të merret vendimi, do të bëhet publik.

Related posts

EUROPA LEAGUE/ Interi e kthen në festë pa Ikardin, Chelsea triumfon në “shtëpi”

Delo.autor

QESHARAKE/ Festimi “i pamundur” i Dele ALLI, kërkon ta bëjë dhe LORIK CANA, por…(VIDEO)

Isa.Autor

TRONDITET FUTBOLLI ITALIAN/ Rezultoi me DOPING, 1 vit pezullim për sulmuesin “axurr” (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment