Futboll Sport

ZBULOHEN PRAPASKENAT E RINOVIMIT/ Mirabeli: Munda Raiolën, Donaruma firmosi kur ai doli nga dhoma

Masimiliano Mirabeli ka zbuluar disa prapaskena të panjohur për sa i përket rinovimit të Donarumës te Milani. Në një intervistë për “Libero”, ish-drejotri sportiv i Milanit zbulon se ka mposhtur Raiolën, menaxherin e portierit.

“Munda Raiolën, por kurrë nuk do ta shihni të ndodhë sërisht me një si ai. Ishte kryevepër që u mbyll pa asnjë komision. Më thoshte se nuk ka rinovuar me Galianinm, e jo më me mua e disa kinezë që nuk i njihte”, tregon Mirabeli.

“E keni pyetur veten pse Donaruma postonte në rrjetet sociale dhe më pas fshiheshin?. E thjshte, Raiola i shkruante, unë i fshija. Ose historinë me provimin që braktisi Donaruma. Ishte Raiola ai që e çoi në Ibiza me avionin e tij privat për të na e larguar. Ditën e fundit të negociatave tha se nuk do të firmos, do të iki. Sapo ai doli nga dhoma, Xhixho çlirohet, merr stilolapsin dhe firmos pa praninë e tij”, zbulon Mirabeli.

Related posts

Heroi i Gjermanisë, kërkon të ringjallë karrierën në Premier League

Sadik.Autor

ÇUDIRAT E “MERKATOS”/ Chelsea në tentativë për të bindur drejtorin sportiv të Romës

Sadik.Autor

STATISTIKAT/ MESSI i dyti, LOJTARI më i miri i 2018-ës luan në Serinë A

Isa.Autor

Leave a Comment