Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

E FUNDIT/ FSHF arrin marrëveshjen me trajnerin e ri të Kombëtares, ja kur pritet zyrtarizimi

Emërimi i trajnerit italian, Edy Reja është vetëm çështje orësh.

Më me dije se trajneri 73-vjeçar ka arritur një marrëveshje me presidentin Armando Duka dhe zyrtarizimi i tij pritet të bëhet nga dita e nesërme. Italiani do të zëvendësojë trajnerin Christian Panuccin dhe do të drejtojë kuqezinjtë deri në fund të kualifikueseve Euro 2020.

Eduardo Reja, ishte kandidatura më favorite krahasuar me emrat e tjerë të përfolur për të marrë “timonin” e kombëtares. Takimi i parë mes presidentit Duka dhe italianit ishte në Shkodër, ku Reja u pa në shkallët e “Loro Boriçit” gjatë ndeshjes së Shqipërisë dhe Turqisë.

Related posts

Iniesta arrin marrëveshje me skuadrën e re, do të paguhet 37 mln euro në vit

Sadik.Autor

LIVE/ Kroacia dhe Danimarka kërkojnë çerekfinalen në “RUSI 2018”

Sadik.Autor

ZYRTARIZON TË ARDHMEN E BUJSHME/ Coutinho: Vetëm ky ekip plotëson ambicjet e mia

Delo.autor

Leave a Comment