Futboll Seria A Sport

ËSHTË ZYRTARE/ UEFA hap një tjeter hetim për klubin e Milanit, ja akuzat e rënda

Dhoma e hetimit të Organit UEFA sa i përket Kontrollit Financiar të Klubeve (CFCB) ka komunikuar vendimin për të ndëshkuar çështjen “Milan” në Dhomën e Arbitrazhit CFCB, sepse klubi nuk ka arritur të respektojë barazimin e bilancit në periudhën e mbikqyrjes në sezonin 2018-2019 dhe që lidhen me bilancet e viteve 2016, 2017 e 2018.

UEFA nuk do të lëshojë komente të tjera në lidhje me këtë çështje, deri në një vendim që do të merret nga Dhoma e Arbitrazhit CFCB.

Padija ose hetimi nuk lidhet me vendimin e marrë në Dhomën e Arbitrazhit në dhjetor 2018, e lidhur me periudhën e mëparshme të vëzhgimit në lidhje me vitet e përfunduara në vitin 2015, 2016 dhe 2017. Ky vendim aktualisht është subjekt i apelimit ndaj CAS.

Related posts

Sezoni 2018/19, ja si do të luanin të mëdhatë e Serisë A sot

Isa.Autor

PAS FITORES NDAJ CAGLIARIT/ Piatek zbulon objektivin: Të shohim nëse do ta realizoj

Delo.autor

Senegali e nis me këmbën e mbarë/ Aftrikanët tregojnë “dhëmbët” dhe “asfiksojnë” Poloninë (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment