Futboll Sport

FANTASTIK/ Sulmuesi shqiptar rikthehet më i fuqishëm se kurrë, turpëron keq kundërshtarin (VIDEO)

Jahmir Hyka ka filluar të luajë rregullisht në Izrael me skuadrën e Maccabi Netanya.

Pasi shënoi dy gola në gjysmëfinale të kupës dhe siguruan kalimin për në finale, këtë javë ish-mesfushori me tipare sulmuese i Shqipërisë u bë protagonist me asist në fitoren 2-0 të skuadrës së tij ndaj Hapoel Ber Sheva.

31-vjeçari mori një top në kundërsulm duke shkuar i vetëm drejt portës dhe me një lëvizje të trupit bëri që kundërshtari të dalë tërësisht blof dhe kishte të gjithë hapësirën e nevojshme për të goditur drejt portës, por preferoi të pasojë tek Melamed që shënoi golin e avantazhit.

Ndërsa në pjesën e dytë Barshazky shënoi golin e qetësisë, duke i dhënë tre pikë skuadrës së Netanya, që ngjitet në vend të tretë, duke zbritur Ber Shevan në vend të katërt.

Kujtojmë që vendi i tretë në kampionatin izraelit do të thotë pjesëmarrje në Europa League.

Related posts

“NËSE E HUMB TOPIN, DO TË TË VRAS”/ Kërcënimi i Allegrit bën xhiron e rrjeteve sociale

Delo.autor

“LEGJEONARËT”/ Berisha i dalluari i javës, shkëlqen edhe Balliu. Njihuni me 5 “Kuqezinjtë” me performacën më të mirë

Delo.autor

Barça-Umtiti, ka njëfarë progresi për të arritur rinovimin

Sadik.Autor

Leave a Comment