Boks

PËRBALLJA E “TITANËVE”/ Wilder ia propozon Anthony Joshuas kundërshtarin e radhës

Wilder ka përmendur Luis Ortiz si kundërshtarin perfekt për të zëvendësuar Miller, në kontestuesin e titullit të AJ.

Jarrell Miller ka dështuar në testet e drogës, duke humbur kështu licencën e tij për të boksuar dhe Joshua duhet të gjej një tjetër sfidues.

Për duelin që do të zhvillohet më 1 qershor, e që do të jetë debutimi i AJ në ringun amerikan, Ortiz mund të jetë kundërshtari, sipas Wilder, por edhe promotori i Joshua, Eddie Hearn e ka përmendur më parë boksierin.

“Nga të gjithë boksierët, Luis Ortiz do të ishte njeriu që do të ishte i gatshëm. Ortiz gjithmonë stërvitet” ka thënë Wilder për ‘Metro’.

“Pas duelit me mua, ai vazhdoi të stërvitej. Ai vazhdoi të bënte diçka, ai priste për thirrjet” ka thënë tutje ‘bomberi i bronztë’.

Në duelin e 1 qershorit, tre tituj do të jenë në garë, me 30 milionë për Joshuan dhe 5 milionë për Miller (zëvendësuesin).

Related posts

Krasniqi mbron titullin ndaj kundërshtarit nga MMA-ja/ Boksieri: Luftova në çdo moment me…

Isa.Autor

E PAZAKONTË/ Me një gur vret dy zogj, BOKSIERI godet kundërshtarin dhe gjyqtarin me… (VIDEO)

Isa.Autor

Më i famshëm se rivali, Mayaweather hedh sërish “KO” McGregor

Sadik.Autor

Leave a Comment