Futboll Sport

PSV SI NDAHET AJAXIT/ Titulli në Holandë mund të vendoset nga golavarazhi

PSV Eindhoven likuidon me 3 gola Willem 2 dhe ruan hapin e Ajaxit të Amsterdamit, duke mbajtur gjallë shpresat për titullin kampion në Holandë.

Në Tilburg, skuadra e Mark Van Bommel triumfoi me rezultatin 0-3, duke rikuperuar një gol ndaj harkëtarëve në javën e 32-të.

Një sukses ky që e ngjiti PSV-në në kuotën e 80 pikëve, megjithatë skuadra nga Eindhoveni ka një diferencë me 10 gola ndaj Ajaxit dhe për të fituar titullin duhet që formacion i Erik Ten Hag të gabojë në një nga 2 ndeshjet e mbetura, pasi me goleavarazh titulli sipas të gjitha gjasave do të shkojë në duart e harkëtarëve.

Ndaj Willem 2 në sfidën që mbylli javën e 32-të të Eredivisies vendosën golat e Malen, Sadilek dhe Bergwijn.

Related posts

GJESTI I MADH/ Restoranti i yllit të Napolit gatuan për spitalet që po luftojnë koronavirusin (FOTO)

Delo.autor

Roma, tre pikë të arta për zonën Champions

Q.Autor

TEUTA-APOLONIA/ Sulmuesi Mihana ndëshkon “Durrsakët” me një SUPER GOL nga distanca (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment