Futboll Seria A Sport

THUMBON GJYKIMIN NË TORINO/ Kapiteni i “Kuqezinjve” “mesazh” Juventusit: Na presin 7 FINALE…

Alessio Romagnoli, kapiteni i Milanit, një ditë pas ndeshjes së humbur ndaj Juventusit në “Allianz Stadium” ka postuar në rrjetet sociale një foto teksa i shpjegon arbitrit prekjen me dorë të Alex Sandros te episodi më i diskutuar i ndeshjes.

Mbrojtësi kuqezi, që gjithashtu u bë protagonist i një sherri me Mario Mandzukic brenda zonës së rreptësisë bardhezi (mund të ishte episod për t’u parë në VAR gjithashtu), ka shkruar: “Eshtë momenti për të nxjerrë krenarinë dhe tërbimin, na presin 7 FINALE dhe duhet të ringrihemi menjëherë”.

Pikërisht fjala “7 FINALE”, e shkruajtur me gërma kapitale mund të jetë edhe një mesazh ndoshta drejtuar Juventusit, duke qenë se janë 7 finale të humbura nga bardhezinjtë në Champions League…

Në anën tjetër, Bakayoko gjithashtu e ka kapur me arbtirat, duke shkruar në frëngjisht se “arbitrat nuk ndoqëm ritmin e ndeshjes”, praktikisht duke thumbuar jo pak gjykimin në Torino.

Related posts

Man United duhet të paguajë 45 milionë euro për t’i plotësuar dëshirën Mourinhos

Isa.Autor

Bie Vllaznia apo Kamza? Të gjithë me sy e veshë në aksin Korçë-Tiranë

Sadik.Autor

ZYRTARE/ Atletico Madrid prezanton lojtarin e ri dhe i hap rrugë largimit të lojtarit saj

bora.autor

Leave a Comment