Futboll Premier League

WOLVES-ARSENAL/ Granit Xhaka është rikthyer titullar në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Arsenali përballet me një ndeshje të vështirë në udhëtim ndaj Wolves, në përpjekje për t’u kthyer në top katërshe të Premierligës.

Pas humbjes tronditëse 3:2 kundër Crystal Palace të dielën, skuadra e Unai Emery ka ngelur një pikë prapa Chelseat në garë për vendin e katërt.

Arsenali ka humbur mbetur edhe më prapa Tottenhamit, që renditet në vendin e tretë, por “Topçinjtë” kanë një ndeshje më shumë në dispozicion për ta zhvilluar se rivalët e tyre londinezë.

Wolves, ndërkohë, mund ta zënë një vend që dërgon në garat evropiane, nëse rezultatet shkojnë në favorin e tyre.

Granit Xhaka është rikthyer nga lëndimi dhe luan titullar, ndërsa Shkodran Mustafi është lënë në stol.

Formacionet zyrtare:

Wolves:

Arsenal:

Related posts

PAS FITORES NGA LAÇIT/ Shikoni festën e “çmendur” tek Vllaznia pas kualifikimit në finale (VIDEO)

Delo.autor

Suedia e la jashtë Botërorit/ Ibrahimoviç tjetër dygolësh SPEKTAKOLAR me Galaxy (VIDEO)

Sadik.Autor

“Zoti zbret me makinë”, Milan gjen Rui Costa-n e dytë

Sadik.Autor

Leave a Comment