Futboll Politikë Sport

55 VJETORI I LINDJES/ Presidenti Meta uron legjendën dinamovite: Gjeni i futbollit tonë… (FOTO)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, uron ish-futbollistin e madh të Dinamos dhe ekipit tonë kombëtar, Sulejman Demollarin, me rastin e 55 vjetorit të lindjes.

Nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare të tij në Facebook, Presidenti Meta e quan Demollarin një gjeni të futbollit tonë.

“Edhe 100 pranvera të reja për legjendën e Kombëtareve tona të futbollit, Sulejman Demollari, sot në ditëlindjen e tij. Pata fatin ta ndjek këtë gjeni të futbollit tonë, që nga shkëlqimi i tij me Kombëtaren e të rinjve, me Shpresën që skualifikoi Gjermaninë dhe ekipe të tjera të mëdha, si dhe në të gjitha ndeshjet e Kombëtares sonë që fitonte ndaj Belgjikës dhe ekipeve të njohura të kohës.

Simbol i dy Dinamove, të Tiranës dhe Bukureshtit, Sula mbetet modeli i adhuruar i gjithë sportdashësve për talentin e pakufishëm, për vizionin dhe imagjinatën e tij që bënte diferencën, për shpirtin e ekipit që frymëzonte nga minuta e parë në të fundit dhe korrektësinë shembullore.

Në këtë 55-vjetor urimet më të mira edhe për familjen e tij, që e mbështeti aq shumë dhe gjithë fansat e tij”, shkruan Presidenti Meta në statusin e tij.

Related posts

Nga ferri në parajsë, më i miri i ‘France 2016’ do ta shikojë Botërorin nga TV

Sadik.Autor

Kreu i Borussia Dortmund i jep fund spekulimeve: Rikthimi i Mkhitaryan, thjesht imagjinar!

Q.Autor

PAS PENALLTISË SË AKORDUAR ME VAR/ Sansone mposht portierin Donnarumma nga pika e bardhë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment