Bundesliga Futboll Sport

DHA ASISTIN E GOLIT TE WERDER BREMEN/ Por Rashica lë i dëmtuar fushën e lojës (VIDEO)

Ylli kosovar i Werder Bremenit, Milot Rashica, u detyrua të largohet nga fusha e lojës në minutën e 61-të të ndeshjes kundër Hoffenheimit, pasi pësoi një dëmtim.

Sulmuesi i ekipit kombëtar të Kosovës e kishte filluar mjaft mirë ndeshjen mes Hoffenheimit dhe Werder Bremenit, duke dhënë asistin e golit të vetëm në këtë ndeshje.

Megjithatë, pjesa e dytë nuk shkoi edhe aq mirë për Milot Rashicës, i cili u detyrua ta lërë ndeshjen për gjysmë për shkak të një dëmtimi.

Në minutën e 61-të, kosovari u zëvendësua nga Claudio Pizarro, pasi mori trajtim mjekësor në fushë.

Klubi gjerman ende nuk ka lëshuar asnjë deklaratë për gjendjen e futbollistit, mirëpo ata do të shpresojnë që kosovari të jetë në gjendje të luajë të shtunën e ardhshme kundër Leipzigut, në ndeshjen e javës së fundit të Bundesligës.

Related posts

MERKATO E VERËS/ Skuadra e Kategorisë së Parë bën goditjen e madhe, afron portierin e Partizanit…

Delo.autor

KËRÇIKU PROVON NJË TJETËR PROFESION/ Shikoni si këndon mbrojtësi para shokëve të ekipit të ri (VIDEO)

Delo.autor

Prezantimi i trajnerit të ri të Kamzës, pritje e veçantë për Cordella-n

Isa.Autor

Leave a Comment