Futboll Kupa e Shqipërisë Sport

“EPISODET NA KANË HEQUR 20 PIKË”/ Presidenti Halili sqaron deklaratën: Iu drejtova ekipit tim, gabimet janë…

Presidenti i Tiranës, Refik Halili, ka dashur të saktësojë deklaratat pas derbit me Partizanin.

Në një prononcim për gazetën, ai ka sqaruar se fjala e tij nuk ka qenë në adresë të gjyqtarëve, por të gabimeve që skuadra e vet ka bërë gjatë gjithë kampionatit dhe që i ka kushtuar jo pak klubit në renditjen e Kategorisë Superiore.

“Fjalët e mia pas derbit nuk kanë qenë në adresë të gjyqtarëve, por të episodeve të skuadrës sime. Nuk kam asgjë me gjyqtarët. E kisha fjalën për episodet që na kanë dëmtuar dhe na kanë hequr 20 pikë. Dua të saktësoj këtë aspekt. Është e kotë të numëroj gabimet e ekipit tim, por nuk e kam pasur në adresë të gjyqtarëve fjalën”, është shprehur Refik Halili.

Related posts

GJYSHE E DEVOTSHME/ Dolores Aveiro argëtohet dhe ledhaton fëmijët e RONALDOS

Isa.Autor

Vinicius: Do të luaj me ekipin më të mirë në botë

Sadik.Autor

U PËRFSHINË 40 PERSONA/ Sherr me THIKA mes tifozëve të Lacios dhe Seviljas, tre të plagosur

bora.autor

Leave a Comment