Futboll Kategoria Superiore Sport

“FINALJA” LAÇI-TIRANA/ Kurbinasit kërkojnë Europën, ndërsa bardheblutë për mbijetesën (FORMACIONET ZYRTARE)

Laçi dhe Tirana luajnë një nga ndeshjet më të rëndësishme të javës së 35-të në Superiore, ku nga njëra anë kurbinasit kërkojnë Europën, ndërsa bardheblutë në luftë për mbijetesën.

bandicam 2019-05-26 15-44-09-240

Sfida paraqitet e nxehtë mes dy ekipeve, më shumë edhe pas sherrit të ndodhur në ndeshjen e fundit të zhvilluar në fazën e tretë, ku pati një sherr mes Ngosë dhe kampit kurbinas, e më tej mes dy presidentëve, Halili dhe Laska.

 

16:30 | Laçi-Tirana

 

FORMACIONET

Laçi: Selmani, Shtubina, Mersinaj, Gjoni, Sefgjini, Eller, Lushkja, Çokaj, Mane, Xhixha, Okpotu. Trajner: Sulejman Starova

bandicam 2019-05-26 15-44-02-952

Tirana: Lika, Kërçiku, Goxha, Imami, Hoxhallari, Maveje, Hasani, Kobina, Doka, Greca, Ngo. Trajner: Ardian Mema

bandicam 2019-05-26 15-44-54-143

Gjyqtarë: Enea Jorgji, Emigers Ganxhi, Astrit Mahmutaj, Fatmir Lamaj; Gjyqtarë linje: Adrian Beqiri, Orlando Kuka

Related posts

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Ronaldo me shokë ndryshuan fatin e Antonio Conte-s. Rrëfimi te miqtë e tij…

Delo.autor

Ylli i Roma-s i hap derën Liverpool-it dhe Real Madridit

Q.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Pas një krosimi nga Bentacur, Alex Sandro ndëshkon Malmon (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment