Futboll Kombëtarja Premier League Sport

GARË E ASHPËR NË PREMIER LEAGUE/ Skuadrat e mëdha në “luftë” për mbrojtësin e kombëtares…

Heri Maguajër është një ndër mbrojtësit më të mirë anglez qëluan në Premier Ligë. 26-vjeçari është pjesë e Leisterit që në vitin 2017 dhe në Botërorin e vitit që lamë pas ka bërë paraqitje të shkëlqyera.

Sipas asaj që raporton “The Sun”, Maguajër është nën vështirimin e katër skuadrave të mëdha angleze. Junajtid, Totenhem, Arsenal dhe Çelsi, janë skuadrat të cilat e kërkojnë atë.

E sigurt është që ai në verë do të largohet, por destinacioni ende nuk dihet. Vlera e tij sipas “Transfermarkt” është 40 milionë euro.

Qëndërmbrojtësi anglez me kombëtaren ka plot 18 prezenca dhe ka shënuar një gol.

Related posts

ZYRTARE/ Merret vendimi për Superligën europiane, do vazhdohet me…

Isa.Autor

LIVE/ Teuta-Flamurtari: Pjesa e dytë nis me zëvendësim, Shkëmbi hedh në fushë Bushiç (VIDEO)

Delo.autor

KA TË DREJTË/ Shpërthen MARADONA: Si mund ti DETYRONI tifozët që të…

Isa.Autor

Leave a Comment