Futboll Sport

“GOLI SPEKTAKOLAR”/ Mancini: Messi në të njëjtin nivel me Maradonën, por në kohën time…

Lionel Messi edhe njëherë ka magjepsur botën e futbollit duke dhuruar spektakël në gjysmëfinalen e Champions Leagues.

Ylli argjentinas shënoi dy herë në portën e Liverpool, por ajo që ngriti të gjithë në këmbë dhe që bëri të diskutohet anë e mban botës ishte goli spektakolar nga goditja e dënimit.

Trajneri i përfaqësueses së Italisë, Roberto Mancini tha se Messi është në të njëjtin nivel me Maradonën.

“Mendoj se ai është në të njëjtin nivel me Maradona-n, por në kohën time ka qenë më e vështirë, pasi mbrojtësit ishin më të ashpër dhe shkaktonin më shumë faulle”, tha ai.

.

Related posts

ARRITIT TË MREKULLOJË NË CHAMPIONS/ Messi pranë “Topit të Artë”, mund CR7 dhe vendos rekord

Delo.autor

Disfatë e dyfishtë për Inter, DËMTOHET Nainggolan dhe mposhtet THELLË nga Sion (VIDEO)

Isa.Autor

“I KA IMPRESIONUAR TË GJITHË”/ Ish-ylli i PSG: Ky sulmues mund të arrijë nivelin e…

Delo.autor

Leave a Comment