Futboll Sport

LOW ZBULON LISTËN E GJERMANISË/ 2 mungesa të mëdha në grumbullim, ja emrat e rinj në mbrojtje

Trajneri i Gjermanisë Joachim Low ka bërë të ditën listën e lojtarëve të grumbulluar për takimet eleminatore ndaj Estonisë dhe Bjellorusisë. Duket se trajneri ka nisur rinovimin e skuadrës.

Ajo që bie në sy është se mungon Toni Kroos, mesfushori i Realit të Madridit. Nga ana tjetër, edhe portieri i Ter Shtengen nuk bën pjesë në këtë listë., edhe pse luajti në takimin e fundit të La Ligas. Në mbrojtje kemi emra të rinj si Stark, Kosterman dhe Halsternberng. Sumi përfaqësohet me një qëndërsumues, që është Timo Verner.

 

Related posts

Drejtuesi i klubit gjerman flet për largimin e Aubameyang në janar nga Dortmundi

Q.Autor

“Shfuqizohet” CAS/ Vendimet s’do jenë më përfundimtare, buzëqesh SKËNDERBEU

Isa.Autor

KUPA E BOTËS/ Ngushtohet diferenca, Salah shënon golin e parë ndaj Rusisë

Sadik.Autor

Leave a Comment