Futboll Seria A Sport

NAPOLI-INTER/ “Shtangen Zikaltërit”, Zielinski shënon me një “magji” nga distanca (VIDEO)

Janë duke u luajtur, dy ndeshjet e Serisë A, mes Juventusit e Atalantës dhe Napolit me Interin.

Atalanta nëse do të shpresojë ende në vendin e katërt duhet, që të dalë të paktën me një pikë nga fusha e Juventusit, e cila  do të ngrejë trofeun në përfundimin e sfidës.

Nga ana tjetër në “San Paolo”, Napoli do të presë Interin, që me një fitore do të siguronte pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Juventusi në këtë ndeshje ka zgjedhur të fusë në lojë fushë lojtarët më të mirë ne dispozicion. Nga ana tjetër Hysaj është në stol për Napolin.

FORMACIONET ZYRTARE:

LIVE| JUVENTUS-ATALANTA 0-0

JUVENTUS (4-3-3): Shezni, Aleks Sandro, Bonuçi, Barzalji, Kanselo, Matuidi, Pjaniç, Emre Çan, Ronaldo, Dibala, Kuadrado. Trajner: Allegri.

ATALANTA (3-4-1-2): Golini, Hatebër, Gjimshiti, Masielo, Kastanje, De Run, Frojler, Gosens, Gomez; Iliçiç, Duvan Zapata. Trajner: Gasperini.

LIVE| NAPOLI-INTER 1-0
(Zielinski 16′)

16′ GOLLLL. Shënon Napoli me anë të Zielinskit, i cili gjuan jashtë zone një predhë dhe gjen rrjetën. 

Related posts

Lojtarët e Realit supersticioz, të njëjtat veprime si në finalen e 1 viti më parë (FOTO)

Sadik.Autor

ZHGËNJEU TE UNITED/ Depay zbulon fajtorin për dështimin

Delo.autor

‘Po ta kishte këtë futbollist Juventusi, do ta fitonte Scudetton’

Sadik.Autor

Leave a Comment