Futboll Seria A Sport

NDESHJA ME BOLOGNAN NË “SAN SIRO”/ Nëse nuk kualifikohet në Champions, ja çfarë i pret yllit të “Kuqezinjve”…

Njëri nga lojtarët më të mirë vitet e fundit te Milani, Suso mund të largohet në fund të sezonit.

Skuadra dhe futbollisti nuk po gjejnë akordin për rinovimin e kontratës pasi Suso po kërkon një pagë prej 5 milionë euro, ndërsa “Rosonerët” duan të rrisin klauzolën e largimit.

Por përveç kësaj, mediat italiane bëjnë me dije që Suso ka “kërcënuar” me largim nëse Milani nuk arrin të kualifikohet sezonin e ardhshëm në Champions League.

Kuqezinjtë kanë një mision gati të pamundur pasi gjithçka varet nga Atalanta që momentalisht pozicionohet në vendin e 4 në Serie A.

Për spanjollin kanë shfaqur interesim disa skuadra të njohura europiane.

Related posts

FITORE ME “POKER”/ Juventusi shkëlqen pa titullarët, askush si Kean në 37 vite

Delo.autor

NEWCASTLE-LIVERPOOL/ Klopp synon fitoren për të rimarrë kreun e Premier (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

SERIE “A”/ Lazio-Roma, një sfidë që vlen sa Champions

Sadik.Autor

Leave a Comment