Futboll Kombëtarja Sport

RIKTHEHET TEK GOLI NË KAMPIONATIN BELG/ Shkodrani nuk fal brenda zone, ja si e mposhti portierin (VIDEO)

Sindrit Guri është rikthyer te goli në Belgjikë. Në ndeshjen që Ostende luan në shtëpi ndaj St. Truiden, për grupin që objektiv ka Europa Leaguen.

Guri, që e nisi si titullar këtë takim, u rreshtua mirë në sulm në minutën e 37-të, kur po priste një top në limitet e pozicionit jashtë loje, dhe pasi u shërbye, vetëm me portierin kundërshtar nuk e pati të vështirë për ta çuar topin në fundin e rrjetës.

Ky ishte goli i dytë për Gurin në kampionatin belg, teksa realizimin e fundit e kishte në 23 shkurt, ndaj Sersle Bryzh.

Related posts

AS MESSI AS RONALDO/ Mbreti i golit në 2018 është nga Ekuadori

bora.autor

U dëmtua në miqësore/ BARDHI ka një mesazh PREKËS për SADIKUN (FOTO)

Isa.Autor

KUPA E BOTËS/ Publikohen formacionet zyrtare, 4 shqiptarë “sfidojnë” Serbinë

Sadik.Autor

Leave a Comment