Champions League Futboll Sport

U DËMTUA NË DUELIN E PARË ME HOLANDEZËT/ Ja si duket mbrojtësi i Tottenhamit në stërvitje (FOTO)

Mbrojtësi i Tottenham Vertonghen pësoi një dëmtim të rëndë në sfidën e parë përballë Ajaxit në Londër.

Përplasja me portierin Onana gjakosi mbrojtësin, i cili insistoi për të luajtur, por vetëm pak momente më pas nuk ishte në gjendje të qëndronte në këmbë dhe menjëherë u zëvendësua.

Tashmë ai është rikthyer të stërvitet me skuadrën para ndeshjes së kthimit me një maskë mbrojtëse.

Vertonghen pritet të jetë titullar në gjysmëfinalen e kthimit në Amsterdam.

Related posts

Dhuna ndaj zyrtarëve në Vlorë, FSHF reagon ashpër: Nuk do të tolerojmë, autorët të shkojnë në burg!

Sadik.Autor

HUMBJA NDAJ CHELSEA/ Guardiola: Nuk jemi këtu për të qenë të pamposhtur, jemi këtu për…

Isa.Autor

YLLI GATI TË NISË AVENTURË TË RE/ Tri ekipet “big” italiane në garë për sulmuesin e Premier…

Delo.autor

Leave a Comment