Futboll Sport

1.5 BILION STERLINA/ Ja formacioni më i shtrenjtë në botë, ka befasi të mëdha

Formacioni më i shtrenjtë në botën e futbollit kalon shumën e 1.5 bilionë sterlinave, duke përfshirë në të emra të njohur si: Mohamed Salah e Raheem Sterling.

Ajo që tërheq vëmendje në këtë formacion është se janë 7 lojtarë nga Premierliga angleze, duke lënë të kuptohet se ajo është një prej ligave ku shpenzohet më shumë.

Tre lojtarë vijnë nga Manchester City, kurse katër të tjerë nga Liverpool. Barcelona përfaqësohet dy lojtarë në formacionin më të shtrenjtë, kurse Dortmund e PSG nga një.

Befasia e madhe është mungesa e Cristiano Ronaldos dhe Neymarit, ndërsa Serie A dhe Bundesliga nuk përfaqësohet me asnjë lojtar.

Ja 11-shja më e shtrenjtë në botë:

Related posts

BEFASON SPALLETTI/ Trajneri lë jashtë listës 2 SUPER mesfushorët për CHAMPIONSIN

Isa.Autor

E ZBULON LEGJENDA GJERMANE/ Lotar Mateus: Ja cilin futbollist ka kërkuar Ronaldo tek Juventus…

Delo.autor

Gjithmonë i gatshëm të “sakrifikojë”/ Futbollisti KUQEZI i jep ZEMËR ekipit të tij (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment