Futboll Sport

DEKLARATA E PAPRITUR/ Xhaka: Një biznismen shqiptar na ka paguar dënimin për “shqiponjen” ndaj Serbisë

Në vigjilje të ndeshjes së yjeve ndërmjet ekipit të Granit Xhakës dhe atij të Milot Rashicës kanë folur edhe protagonistët e ndeshjes.

Granit Xhaka ndër të tjerash foli edhe për “shqiponjën” e bërë pas realizimit të golit në duelin me Serbinë në Kampionatin Botëror.

“Nuk ishte një ndeshje e zakonshme. Në ndeshje pata shumë emocione dhe pas realizimit të golave u hupa krejt (qeshet). Nuk ishte diçka e planifikuar por doli e bukur. Fitorja ishte për Zvicrën dhe krejt shqiptarët”, deklaroi Xhaka.

“Një biznesmen shqiptar nga Amerika na ka paguar dënimin, faleminderit shumë”, deklaroi Xhaka.

Related posts

I ndjeri Astori 5 muaj më parë ishte në Shqipëri… një kujtim nga ‘Loro Boriçi’

Q.Autor

TRONDITET PSG/ NEYMAR mendon LARGIMIN, dëshiron të rikthehet në SPANJË tek…

Isa.Autor

FUNDI I DURIMIT/ Barcelona i vë çmim Dembeles, ja shifra e pabesueshme…

Isa.Autor

Leave a Comment