Futboll Sport

ËSHTË VETËM FILLIMI I MERKATOS/ Ja cilat janë 10 blerjet më të shtrenjta deri tani

Merkatoja verore është vetëm në fillimet e veta dhe numri i transferimeve nuk ka qenë shumë i lartë. Por nuk kanë munguar blerjet e shtrenjta.

Vit pas viti vlera e kartonëve të lojtarëve rritet dhe skuadrat e kanë shumë të vështirë të bëjnë blerje të bujshme, por kjo nuk do të thotë, që ato kanë munguar.

10 blerjet më të shtrenjta deri tani

Lukas Hernandez – Nga Atletiko te Bajerni për 80 milionë euro

Frenki De Jong – Nga Ajaksi te Barcelona për 75 milionë euro

Luka Jovic – Nga Frankfurti te Reali për 60 milionë euro

Eder Militao – Nga Porto te Reali për 50 milionë euro

Rodrigo – Nga Santos te Reali për 45 milionë euro

Raul Himenez – Nga Benfika te Wolves për 38 milionë euro

Benjamin Pavard – Nga Shtutgard te Bajerni për 35 milionë euro

Demirbaj – Nga Hofenheimi te Leverkusen për 32 milionë euro.

Niko Shulz – Nga Hofenheim te Dortmund për 25.5 milionë euro

Thorgan Hazard – Nga Gladbah te Dortmund për 25.5 milionë euro

Related posts

MERKATO E VERËS/ Akordi Manchester United-Real Madrid, përgatitet shkëmbimi i bujshëm… francez

Delo.autor

Kastrioti luajti shumë mirë/ PLORI nuk e fsheh: Ndeshje e çmendur, ja pse pësuam gol

Isa.Autor

“KAM PARË SHUMË ARKIVOLE KOHËT E FUNDIT”/ Ylli i NBA-së humbi 7 anëtarë të familjes nga Covid-19

Delo.autor

Leave a Comment