Futboll La Liga Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Real Madrid ka kryer një tjetër transfertë të bujshme. Ja emri dhe rroga

Real Madrid ka kryer një tjetër transfertë të bujshme.

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy.

Në një deklaratë për mediat, klubi madrilen ka bërë të ditur se Ferland Mendy ka nënshkruar me Realin një kontratë deri në 2025-ën.

“Real Madrid ka arritur marrëveshjen me Lyon për transferimin e Ferland Mendy. Lojtari ka nënshkruar me klubin deri në 2025-ën. Mendy do të prezantohet 19 qershorin e ardhshëm në orën 13:00”.

Real Madrid e ka blerë francezin për 48 milionë euro, plus 5 milionë në formë bonuse.

Related posts

LIVE/ Luftëtari-Tirana, Rast i pabesueshëm për Sentamun. Nuk shënon me portën e boshatisur

Delo.autor

SKANDALI/ Zbulohet çfarë i tha RONALDO modeles pasi e përdhunoi: “Më fal, zakonisht jam…”

Isa.Autor

PAS RIKTHIMIT NË “BERNABEU”/ Revista e njohur godet me “parashikimin” për Zidane, ja shkaqet

Delo.autor

Leave a Comment